Pískování pomocí kompresoru

Pískování je skvělý způsob, jestliže chceme dosáhnout dobrého povrchu daného předmětu. Pokud budeme mít správný kompresor a vybavení, tak nezklame.

Pískování pomocí kompresoru

Povrch materiálu

Každý materiál má nějaký povrch, přičemž ne vždy je vhodný pro naše další využití. To se může vidět třeba u starších výrobků, které byly natřené barvou, ale začala už působit koroze, takže barva se loupe a ven vystupuje rez. Nátěru i rzi se musíme samozřejmě zbavit, abychom měli k dispozici zase čistý kov. Sice se dá brousit a jinak upravovat povrch, ovšem na tom bychom strávily opravdu hodně času.

rezavý povrch

A proto se využívá technologie pískování, protože to je velmi rychlý a rozhodně účinný proces, protože se využívá energie malých částic. Jak už název napovídá, tak je to velmi často písek, protože ten je ověřený a zároveň levný, ovšem využívají se i jiné materiály podle toho, co potřebujme obrábět. Energie se jen tak nebere z ničeho, protože se zde využívá stlačeného vzduchu, kdy jeho síla je opravdu mocná a z pískovačky tak může jít silný proud tryskaných částic přímo na materiál. Tato metoda je u větších obrobků jedna z nejefektivnějších.

Potřebné vybavení

K účinnému procesu je rozhodně zapotřebí mít správné a kompletní vybavení, kdy rozhodně není jedno, jaké vybavení budete používat. Základem je mít dostatečně výkonný stroj, který se bude starat o to, aby byla neustále k dispozici síla stlačeného vzduchu, kdy musí být nějaký minimální tlak. Jestliže chceme mít takový stroj, který je vhodný na více věcí, tak se vyplatí koupit kompresor, protože ten stlačuje vzduch do vzdušníku.

čisté hliníkové potrubí

Na něj nasadíme ruční tryskací pistoli, do které dáte abraziva a můžeme začít pracovat. U profesionálního využití se zase rozhodně vyplatí mít mobilní pískovačku https://piskovacky.cz/259-mobilni-piskovacky-vse, protože ta docílí skvělého výsledku. Takové zařízení je pohodlné i u velkých obrobků a na nedostupných místech, protože si hezky vezmete tryskací pistoli a můžete upravovat povrch pro své potřeby. Správný povrch je základ, na který potom můžete hezky nanášet třeba další barvu, nebo vykonávat další proces.