Levné mobilní domy aneb dostupné bydlení pro každého


Jak už z názvu vyplývá, předností je mobilita, tj. obytný prostor mající podvozek se speciálními koly a tažné zařízení, které lze dokonce snadno připojit i za osobní automobil. Tímto je reálná možnost v rámci přemístění. Nicméně čím dál častěji je tato varianta preferována v podobě celoročního bydlení. Prioritou je finanční dostupnost. Nejrychlejší cesta k bydlení bez hypotečního úvěru.

domov

Komfort v rámci vybavení

Součástí standardní výbavy je kuchyňská linka, rovněž obývací pokoj, ložnice s lůžkem či lůžky, šatní skříně, nezbytné úložné prostory, odkládací police, krbová kamna či topné těleso, sociální příslušenství v podobě toalety a sprchového koutu. Samozřejmou záležitostí jsou kompletní rozvody i přípojky pro elektřinu, vodu, plyn a odpady.

Rovněž výška je postačující i pro dostatečně volný pohyb vyšší osoby, neboť výška domu bývá vyšší jak dva metry. Pod domem je volný prostor, jenž je vhodné použít pro uskladnění věcí či je reálné uzavření, tj. obrubou upevněnou ve zpěrách. Jedná se i o velmi stabilní a bytelné obydlí. Hmotnost se pohybuje okolo dvou až tří tun, výjimkou nejsou ani mobilheimy o hmotnosti vyšší jak čtyři tuny.

Výhody a nevýhody

Levné mobilní domy poskytují rychlé řešení pro vaše bydlení. Prakticky zde ihned je možné bydlet, tj. dopoledne zakoupíte a večer již můžete spát ve svém novém obydlí. Rychlost dodání je zde opravdu velmi rychlou záležitostí. Vybírat můžete levné mobilní domy z bohaté nabídky, kdy vám bude zároveň poskytnut kompletní servis.

chodba

V případě celoročního využívání vás toto bydlení vyjde mnohem levněji, než by vás vyšla stavba domu. Platíte pouze za elektřinu, vodu a případně za plyn. Není zapotřebí mít stavební povolení. Výhodou je i takřka nulová údržba.

Nevýhodou může být pro někoho, že je zapotřebí disponovat pozemkem, na kterém bude vaše obydlí stát. Pozemek musí mít rovněž vlastní přípojku na vodu, plyn i elektřinu.