Jde ještě v dnešní době vydělávat přes internet?


Nové technologie, přinesly spoustu nových možností. Lidé se živí jako influenceři, youtubeři nebo třeba majitelé e-shopů se vším možným. Je, ale ještě možné v dnešní době prorazit? Není přeci jen trh již přehlcenými všemi možnými rádci, influencery a podobnými lidmi? Na tohle vše a mnohem více se podíváme v dnešním článku.

společná práce s projektem

Sociální sítě jako zaměstnání

Sociální sítě nám kromě možnosti být stále v kontaktu s přáteli, dávají i jiné příležitosti. Není přeci nic jednoduššího než realizovat svůj nápad formou stránky nebo blogu. Pokud se navíc o svoji stránku budete starat, vymýšlet nový a hodnotný obsah, je velice pravděpodobné, že stále dokážete přilákat velké množství lidí. Ve chvíli, kdy má člověk velkou komunitu fanoušku, může za peníze vkládat na své stránky reklamu nebo třeba odkazy na své vlastní produkty. Nejdůležitější je mít v tomto případě pevnou vůli a hlavně nápad, bez toho totiž těžko prorazíte.
fixa v ruce

YouTube má to ještě smysl?

Stejně jako u sociálních sítí i u YouTube platí, že obsahu už je všude mnoho, ale s dobrým nápadem se dá rozhodně prorazit i v roce 2019. Nevýhodou je, že k natáčení je většinou potřeba již výkonnější počítač, vhodná kamera atp., oproti sociálním sítím je zde tedy nutné více věcí a také jsou téměř nutností zkušenosti s úpravou videí. Na druhou stranu kontakt s fanoušky je o něco osobnější a díky YouTube člověk může získat lepší možnosti spolupráce s většími firmami. Množství YouTuberů také propojilo tvorbu videí s obsahem třeba na Instagramu čímž se jejich možnosti ještě zvětšili.

Vytvořte si E-shop

Mohl bych se opakovat, zde znovu platí mít hlavně nápad. S prodejem balené vody asi neuděláte takovou díru do světa jako třeba s prodejem vlastnoručně vyráběných výrobků. Nevýhodou je, že musíte vytvořit E-shop, případně si zaplatit někoho kdo Vám ho vyrobí a také je potřeba mít produkty, které budete prodávat. Obě věci samozřejmě jsou náročnější na finance a tvorba E-shopu a následný prodej je jen pro opravdu podnikavé jedince.

Jak určitě vidíte, prorazit jde i v dnešní době, pokud máte tedy vhodný nápad nebojte se ho realizovat. Je možné, že právě vy budete díky internetu milionářem!