Elektřina a lidé


Pokud je věc, bez které by si mnozí nedokázali představit žít, pak je to elektřina. Díky elektřině jsme dnes schopni svítit, nabíjet naše mobilní telefony, notebooky a hlavně jsme schopni využívat spotřebiče, jako je například mikrovlnka, které každý z nás využívá.

Někteří lidé si nedokáží ani představit, jaké to bylo dříve, kdy elektřina neexistovala. Nedovedou si představit zejména to, jak lidé v té době mohli fungovat, protože oni by to nedokázali. Na něco takového se dá ale odpovědět tak, že je to o zvyku. Pokud bychom něco takového neznali, ani nám by něco takového rozhodně nechybělo. Dnešní doba je ale jiná a funguje tak, jak funguje. Je jasné, že dnešní generace si již nedovede představit, že by byla někdy bez elektřiny, protože její zájem je zejména to, aby daní lidé měli možnost napsat si a posílat si videa i poté, co přijdou domů ze školy.

svítící žárovka

Už to není takové, že by děti byly rády, že jdou domů ze školy a to proto, aby si hned poté, co přijdou domů ze školy, udělaly úkoly a šly ven se svými kamarády. Elektřina rozhodně ovlivnila naše životy. Pro mnohé v pozitivním slova smyslu a pro některé naopak v negativním.

svítící žárovky

Elektřina nám ale určitě mnohé dala. Dala nám věci, které skutečně pomohou člověk usnadnit mnoho práce, ale vzala nám reálný kontakt s člověkem, který sedí například vedle nás, pokud se jedná o člověka, který potřebuje být stále online a o i v době, kdy má vybitý telefon. Takový člověk je schopen v případě, že se mu vybil telefon, odejít z místnosti, kde seděl s daným člověkem a nyní bude sedět u zásuvky do doby, než se jeho telefon opět nenabije. Bohužel i takové situace jsou.

Každý člověk by se měl zamyslet nad tím, jak moc jej elektřina ovládá. Máte pocit, že vás neovládá a že jí nepotřebujete? Věřte, že realita je úplně jiná. Všichni se ale musí sami nad sebou zamyslet, do jaké míry nechat elektřinu, aby vás svým způsobem ovládala a kdy už je to moc.