Citlivá děstká pokožka

Většina dnešních maminek už neví, jak se kdysi praly bavlněné plíny. Namáčení, vyváření, praní a žehlení, to se s jednorázovými plenami nedá vůbec, co se pracnosti týká, srovnávat. Otázka je, co to dělá s ekologií, protože ta kvanta jednorázových plínek, co končí na skládkách, to jsou vskutku haldy a o rozložitelnosti materiálů raději pomlčíme.

Bavlněné plínky se ale vyrábějí pořád, ale už to dávno nejsou jen bílé pleny. Plenkovina se stala běžně dostupnou na trhu, prodává se s nejrůznějšími potisky, s obrázky a dětskými motivy. Plenkovina je stále primárně určená pro hebkou kůži novorozenců a batolat. Je to čistě bavlněná látka, aby se dala vyvařovat a tím se zabránilo nejrůznějším kožním problémům, které trápí malé děti zejména na zadečku.

miminko

Plenkovina jako látka se hodí nejen z ušití plínek, protože některé maminky si je rády ušijí samy, ale hodí se i na osušky, bryndáčky a cokoliv dalšího, co miminka potřebují.

Dáváte přednost jednorázovým plínkám nebo jste pro tradiční bavlněné plínky? Obojí má své pro a proti, jako asi každá věc na světě. Jednorázové plínky musíte často kupovat a někdy to není nejlevnější záležitost, zatímco bavlněné plínky koupíte před narozením miminka a vydrží vám po celou dobu, co je dítě bude potřebovat, musí se prát, ale vystačíte s jednou velikostí.

Pokud ušijete cokoliv z plenkoviny, máte jistotu zdravotní nezávadnosti, a i při praní na vysokou teplotu, což s malými dětmi musíte, se látka nezničí.

miminko

Stanete se už brzy maminkou nebo babičkou? Doporučujeme vám koupit si plenkovinu a zkusit ušít pro vaše miminko originální bryndáčky nebo deky z plenkoviny.

Řekl vám doktor, že musíte balit miminko „na široko“, čili dávat mu bavlněné plenky? Kupte plenkovinu a můžete si plenky jednoduše ušít sama.

Plenkovina, to je příjemná bavlněná látka pro jemnou kůži vašeho miminka.