Zdravotních benefitů arašídové mouky je více než dost


Dopřejte si zinek – zinek zastává v lidském těle řadu důležitých funkcí. Podporuje správné fungování imunitního systému, je potřebný pro sexuální apetit a správný vývoj spermií, působí jako prevence před depresemi, je potřebný k syntéze bílkovin, k pružnosti vazů a kloubů, k enzymatickým aktivitám při trávení, k dobrému stavu pokožky a vlasů a ke snížení tvorby vrásek. Arašídy jako celé plody, nebo ve formě arašídové mouky Naklíčeno, jej obsahují velmi mnoho, dokonce víc, než některé druhy masa.

arašídy ve slupce

Béčka a hořčík na nervy – vitamíny skupiny B jsou sice zastoupeny v mnoha potravinách, ale arašídy i ořechy jich mají opravdu mnoho. To samé pletí i o hořčíku, který je dnes tolik diskutovaným prvkem. Hořčík ve spojení s vitamínem B6 utváří výživný komplex pro nervovou soustavu a samozřejmě i pro další orgány v lidském těle.

myš si pochutnává na arašídech

Regenerace mozkových buněk – všechny orgány v těle se regenerují, nejvíce ve spánku a pak intenzivně i v době, kdy jimi prochází nejvíce energie podle tzv. orgánových hodin. Například ledviny se dobře regenerují kolem 17. hodiny a játra zhruba ve dvě hodiny ráno. Mozek se regeneruje intenzivně po celou dobu spánku, přičemž potřebuje k obnově buněk dostatečnou výživu. Tou je kromě minerálních prvků a vitamínů také tuk v podobě nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega-6. Dopřejte svému mozku dostatek živin a on se vám odmění bystrým úsudkem, chutí do života a dobrou náladou. Omega-3 jsou kromě mozku a nervové soustavy důležité i pro správné fungování srdečního svalu a krevního oběhu.

Dostatek omega-3 a omega-6 nemusíte dodávat v tabletách z rybího tuku, stačí si denně dopřát arašídovou mouku, kterou je vhodné smíchat s nasekanými či rozemletými vlašskými ořechy. Kombinace těchto dvou druhů olejnatých semen je velmi výživná a zároveň chutná. Můžete ji přidávat k ovocným koktejlům, pudinkům, dezertům, zmrzlinám a dalším druhům sladkých jídel. Proč tedy nakupovat drahé doplňky stravy z lékáren, když máme přírodní přirozené zdroje.