Výhody, kterých se vám dostane u nebankovních společností


Většina lidí, pokud potřebuje půjčit určitý obnos peněz, zamíří do banky. Jenže co když banka naší žádost zamítne? Existuje vůbec nějaké řešení, jak tížené peníze přeci jenom získat? Ano, nabízí ho totiž nebankovní společnosti, které jsou v mnohých ohledech ke svým žadatelům benevolentnější.

Pojďme si představit alespoň některý výhody, kterých se vám může v nebankovním sektoru dostat.

Přesýpací hodiny

Rychlé schválení úvěru

Banky přistupují ke každé žádosti individuálně, to je možná i jeden z důvodů, proč jejich klienti musí čekat na schválení i několik týdnů. Naštěstí v nebankovním sektoru je situace diametrálně odlišná. Většina žádostí je vyřízena na počkání nebo online během několika minut. V případě, kdy je žádost navíc vyřízena kladně, můžete očekávat peníze na účtu už do druhého dne.

Nesmíme ale opomenout zmínit i tzv. rychlé půjčky, kde vyřízení trvá jen několik minut. Zpravidla je možné je sepsat jen na několik málo dní, jsou ale zcela bez úroku. Dlužník tedy splácí jen jistinu, kterou si od společnosti vypůjčil. Pokud se však dlužník se splacením jistiny opozdí, úroky i sankce za pozdní splacení jsou markantní. Tuto možnost tedy volte jen za předpokladu, že víte, že jste schopni úvěr splatit do stanoveného data.

Graf růstu

Bez dokládání příjmů

O úvěr v bance je možné zažádat jen za předpokladu, že máte pravidelný měsíční příjem, který můžete doložit za pomocí pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Akceptovatelné jsou samozřejmě i jiné způsoby příjmů z podnikání, samostatně výdělečné činnosti nebo třeba pronájmu nemovitosti. Pokud ale nejste schopni tuto skutečnost bance doložit, s největší pravděpodobností se dočkáte zmítnutí úvěru. Americká hypotéka bez dokládání příjmů je ale jednou z možností, jak si tížený obnos peněz přeci jenom půjčit. Jedná se však o hypotéku, je tedy zapotřebí počítat se zástavou nemovitosti.