Odhoďte ostych


Každý jsme v něčem jiný, ale přesto máme hodně společného. Například všichni jsme někdy stydliví. Nezáleží na tom, jak máme velké ego, ale na tom, že některé věci považujeme za natolik soukromé, že se o nich ostýcháme mluvit často i s lékařem. Ano, mluvíme o zdravotních problémech, které se týkají našich intimních záležitostí. Týká se to jak mužů, tak i žen, a je to jenom na nás, abychom překonali ostych a problém řešili s těmi správnými lékaři, protože jen tak se problémů můžeme zbavit a zabráníme, aby se z nich nestaly skutečně vážné zdravotní problémy.

lékař

Slyšeli jste například někdy ženu mluvit o inkontinenci? Tento zdravotní problém trápí řadu žen, ale žádná to nebude rozebírat se svou kamarádkou, a už vůbec ne v práci. Přitom je to zdravotní problém stejně jako žlučníkové kameny a o těch se bavíme docela běžně. Stejně tak se veřejně nemluví o menstruaci nebo přechodu. Přitom jsou to věci, které k životu patří. Jenže považujeme je za tak soukromé, že nepřijdeme k ženě a nezeptáme se jí na problémy s přechodem. Ale se žaludečními vředy či strojkem na srdci takový problém mít nebudeme.

lékař

Ani pánové nejsou ušetřeni choulostivých témat. Prostata je pro ně téměř sprosté slovo a říct kamarádovi, že jste byli právě na vyšetření prostaty, to je jako byste se přiznali, že vás někdo zneuctil. Podobná situace nastane, pokud má muž problém s erekcí. Jen minimum mužů sebere odvahu a zajde za svým lékařem, většina začne hledat na internetu, kdo by mu poslal viagru na dobírku. Přitom problém s erekcí může znamenat zdravotní problém a o tom by lékař měl vědět. Vždy můžete vyhledat lékaře muže, kterému se možná svěříte lehčeji než lékařce ženě. Ať jste jakkoliv stydliví, nenechte žádný svůj zdravotní problém aby vám kazil radost ze života, aby vás omezoval v sexuálních aktivitách, ale i v běžném životě.