Vdechněte vašemu šatníku nový život!


Rozhodli jste se v novém roce investovat do sebe sama a renovovat svůj šatník? Unavuje vás mít skříň plnou oblečení, a přesto řešit každý den, že nemáte, co na sebe?
Na to, abyste vdechli svému šatníku druhý život není třeba drastické vyhození všeho, co vlastníte, ani desítky tisíc korun na nákupy. Stačí si jen vyhradit jeden nebo dva dny času, a váš šatník může vypadat jako nový.
Jak na to?
pánská móda
 
1.       Proberte staré oblečení
 
Máte-li oblečení, které vám leží ve skříni přes rok, a ještě jste ho neunosili, je na čase se s ním rozloučit. Ať už jde o darované módní kousky, které by seděly spíše vaší babičce, nebo oblečení, které jste nosili před pěti lety, ale je vám líto ho vyhodit; nenošené oblečení vám zbytečně zabírá prostor, který by mohl být naplněn tím, co budete skutečně nosit. Jde-li o nové a nenošené oblečení, můžete ho prodat přes internet na portálech jako vinted.cz nebo letgo.cz, a přivydělat si tak na budoucí nákupy. Starší nositelné oblečení můžete odložit do kontejnerů na textil, ze kterých se dostane do rukou dětí a dospělých v azylových domovech, kteří za něj budou vděční.
 
2.       Nechte si přešít oblečení na míru
 
Máte-li ve skříni oblečení, které se vám líbí a unosili byste ho, jen kdyby vám správně sedělo, nebojte se navštívit švadlenu. Tento levný trik vám zaručí, že vaše oblečení vám padne jako ulité a bude vypadat kvalitněji a elegantněji. Služby švadlen jsou obvykle finančně příznivé, ale pokud chcete skutečně ušetřit, můžete namísto toho investovat do kurzu šití, díky kterému si budete moct upravovat a vyrábět oblečení přesně podle svých představ.
dáma na nákupech
 
3.       Investujte do kvalitních kousků
 
Obchody často lákají zákazníky na slevy, ve kterých najdete jednoduché a levné kousky, které ale často postrádají kvalitu a vydrží vám jen pár sezón. Namísto kupování deseti takových usů oblečení, zkuste investovat do jednoho skutečně kvalitního – ať už to jsou džíny, košile, oblek, boty nebo kabelka – který vám bude sloužit po mnoho let a svou kvalitou a vzhledem si zaslouží svou cenu. Základními kousky šatníku, u kterých byste měli investovat do kvality, jsou kalhoty, boty, a sako, halenka, nebo košile. Zkombinujete-li například kvalitní džíny s jednoduchým tričkem, které vám padne jako ulité, můžete hned vypadat lépe než v levných, nekvalitních kouscích z výprodejů.
 
 
4.       Nebojte se „sekáčů“
 
I v obchodech, které přeprodávají již nošené oblečení, můžete najít kvalitní, padnoucí oblečení, které vás bude stát mnohem méně než v originálním obchodě. Vše, co potřebujete, je trocha trpělivosti, a můžete začít hledat značkové kousky za zlomek jejich ceny.
 
Ať už chcete svůj šatník renovovat, oživit, nebo rozšířit, díky těmto tipům toho můžete dosáhnout levněji a hlavně jednodušeji, než skrze nekonečné nakupování a přeplněné skříně.