Vánoční elektro hity


Vánoce se nezávratně blíží a mezi oblíbenými vánočními dárky se velmi často objevuje elektronika. Dospělí, ale i děti, mají na výběr z nespočetné řady elektronických výrobků. Takovéto praktické dárky jsou k nezaplacení a každý si v této oblasti přijde na své.
pákový ovladač
Podle nezávislého průzkumu se v první desítce letošních přání z oblasti elektroniky umístily kromě smartphonů, tabletů a notebooků také stroje na espresso, ponorné mixéry či holící strojky.
Mezi dětmi je letos největší zájem o technické a interaktivní hračky. Trh interaktivních hraček se v současné době stále rozšiřuje, zažívá doslova svůj „boom“, který pokračuje již z loňska. Pro rodiče dětí však tento fakt znamená, že budou muset při koupi dárků pro své ratolesti sáhnout hlouběji do kapsy, neboť takové hračky jsou poměrně drahé. Za TOP hit letošních Vánoc je v oblasti interaktivních hraček pro tento rok uváděn robot Zigy, který byl velmi oblíben již loni. Tento robot vyniká spoustou různorodých funkcí – od vyprávění příběhů, zpěvu či tance přes plnění příkazů, jež jsou mu zadány.
hexacopter
Loňskými elektronickými vánočními hity byly, kromě oblíbených a již tradičních chytrých telefonů či počítačových tabletu, také drony či akční kamery a dárky z oblasti virtuální reality jako jsou play stationy…
Před dvěma lety, v roce 2015, byl největší zájem o malé domácí spotřebiče či smart elektroniku např. chytré hodinky nebo oblíbené fitness náramky. Děti ve věku 6-10 let se zajímaly nejvíce o notebooky, mobilní telefony, čtečky a počítače.
Faktem v obdarování elektroniky je ten, že častěji než ženy darují elektronické dárky muži. Stále častěji je elektronika, stejně jako spousta dalších vánočních dárků, objednávána z pohodlí domova přes tzv. e-shopy. Tento způsob je vynikající volbou pro všechny, kteří se chtějí vyhnout stresu při nakupování v předvánočně přeplněných kamenných prodejnách.