Usnadněte si péči o vodu ve Vašem koupacím zařízeníChemie do bazénu je vlastně takové souhrnné označení přípravků pro údržbu vody v domácích zahradních koupacích zařízeních, vířivkách a na koupalištích. Jde o přípravky, které udržují vodu v dostatečně vysoké kvalitě, aby byla vhodná ke koupání. Zbavuje ji případných bakterií a mikrobů a také samozřejmě i nečistot, které by mohly zapříčinit větší problémy, jakými by mohly být například řasy a podobně.
Chlorová bazénová chemie je nejčastěji využívanou v naší zemi. Chlor je velmi důležitou složkou, která dezinfikuje vodu a zbavuje ji tak bakterií. Je potřeba udržovat ve vodě dostatečný obsah chloru, aby bylo všechno v pořádku. Mezi chlor obsahující přípravky nepatří pouze tablety, ale také kapalný přípravek chlornan sodný či algicid nebo chlor šok, díky kterým můžete nejen pravidelně udržovat vodu dostatečně chlorovanou, ale také pro rychlou tak zvanou šokovou terapii, pokud se obsah chloru rapidně sníží.

Dále existuje tak zvaná bezchlorová chemie do bazénu nebo se jí také říká kyslíková, protože je založena na bázi kyslíku. Také dodává do vody dostatek dezinfekčního prostředku, který udržuje kvalitu, ale jemnějším způsobem než chlor. Tento druh ošetření vody v koupacích zařízeních se u nás objevil teprve nedávno, ale už se dostal do velké oblíbenosti a to právě hlavně u lidí, kteří mají citlivější pokožku či jsou přecitlivělí na chlor, protože kyslíkové přípravky jsou velmi šetrné k pokožce plavců a na rozdíl od chloru nezapáchají. V řadě těchto přípravků také najdete kapalné i tabletové přípravky.

A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na bromovou chemii do bazénu, která zatím ještě není u nás moc známá, ani moc využívána, ale přesto je velmi vhodná k úpravě vody v koupacích zařízeních a to především ve vířivkách.