Repasované spotřebiče pomáhají šetřit peníze i životní prostředí


Nové spotřebiče, které dnes koupíme, mají sice krásný design, bývají však většinou špatné kvality, a jejich cílem bývá především to, aby vydržely co možná nejkratší dobu po záruce. Zkusíme se zaměřit na repasované spotřebiče, které mohou být překvapivě spolehlivé, proto bývají výhodnou alternativou pro spotřebitele.

Lidé tyto výhody začínají objevovat, a nejde pouze o sociálně slabší třídu, která nemá peníze třeba na novou pračku, výhody repasovaných spotřebičů využívají i ti, kteří zařizují nájemní byty, nebo i ti, kteří nechtějí znovu utrácet peníze za nový aušus, který jim opět vydrží pouze pár let.

Je třeba si uvědomit, že spotřebiče jsou nové pouze po několik použití, pak jejich cena rapidně klesá. Pokud se tedy oprostíme od toho, že repasovanou věc již někdo před námi používal, můžeme na ní vlastně jen vydělat, protože za slušné peníze seženeme kvalitní věc.

Bazary nebo prodejny s repasovanými spotřebiči vám rádi pomohou s výběrem, a ještě vám většinou ručí zárukou 6 měsíců na danou věc, což je pro spotřebitele uklidňující, mají tak větší pocit jistoty, že nekupují zajíce v pytli.
otevřená lednička
Repasované zboží většinou pochází z domácností nebo kanceláří, kde je uživatelé často vyhazují dříve, než je běžné, takže se kolikrát nestačí ani moc opotřebovat. Prodejny je pak ošetří, vyzkoušejí, důkladně omyjí a odstraní případné závady, které většinou nebývají složité.

Co vše se dá repasovat:
· Automatické pračky
· Myčky na nádobí
· Sušičky
· Sporáky
· Ledničky
· Mikrovlnné trouby
· Vysavače
· Kávovary
· Klimatizace
· Malé spotřebiče
· Výpočetní technika
audio zařízení
Červené kontejnery
Odpad, který lidé vyhazují do červených kontejnerů, je určen výhradně k ekologické likvidaci. Existují ovšem charitativní projekty, kde lidé můžou oddělit ještě funkční spotřebiče, které se následně repasují. Slouží pak například v azylových domech pro rodiny v nouzi nebo v dětských domovech.

V Evropě se nyní zvyšuje trend, který souvisí se strategií oběhového hospodářství. To znamená, že kromě ekologické likvidace by měl stát vyvíjet možnosti opětovného využití všech možných produktů.