Relaxujte v sauně


Pro posílení zdraví a imunity je vhodný pobyt v sauně. Samozřejmě každý musí přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu. V dnešní době nabízí trh možnost zakoupení klasické sauny nebo infrasauny. Vybrat si tedy může opravdu každý. Díky různým velikostem je možné umístit ji do bytů. Jak se ve výběru sauny zorientovat, a která bude pro vás ta pravá? Záleží, kam budete chtít toto zdraví prospěšné zařízení umístit.
klasická sauna
Pokud bydlíte v rodinném domě, nejspíš velikost příliš řešit nebudete. Bude se pro vás hodit sauna finská, na dřevo nebo elektřinu, ale samozřejmě i infrasauna. Ta se hodí i do bytů, díky svým malým rozměrům. V klasické sauně se můžete vyhřívat při teplotě kolem devadesáti stupňů Celsia, za pěti procentní vlhkosti vzduchu. Nezbytnou součástí jsou horké kameny, které je nutné polévat vodou. V infra kabině se prohřejete jednoduše pomocí tepla z infrazářiče, které je podobné slunečnímu záření. Teplota je kolem padesáti stupňů. Ocení to ti, kterým nevyhovuje vysoká teplota kolem devadesáti stupňů. Využívat ji mohou i některé osoby se zdravotními problémy.
infra sauna
Tento druh s infra zářením mohou pořídit i ti, kteří do nákupu nechtějí příliš investovat. Důležitá bude i velikost. Vezměte v potaz, kolik osob bude saunu využívat. U klasické budete muset počítat i s tím, že je nutné vybudovat ochlazování v podobě studené nádrže nebo sprchy. Infrasauna má mnoho výhod. Kromě léčebných účinků je možné nastavení libovolné teploty. Obsluha i údržba je velice jednoduchá. Rychlé je i nahřátí zářiče. Plusem jsou rozměry a skladnost i pro menší byty. Není nutné žádné zvláštní připojení, postačí obyčejná zásuvka. Přínos pro naše zdraví je všestranný. Saunování přináší úlevu od bolestí zad, detoxikuje organismus, působí pozitivně na psychiku, dokonce pomáhá odstraňovat menstruační bolesti a příznivé je při kožních problémech.