Dovolenkový program bohatý na zážitky


Pokud rádi jezdíte na kole a pokud se rádi koupete v termálních bazénech, je tato dovolená pro vás to pravé ořechové. Kolem vápencového pohoří Bükk, ve východním Maďarsku, je množství termálních pramenů. Cyklotrasy, které jsou naplánovány na celý týden, vedou v jejich blízkosti. A všem cyklistům tak poskytnou, po celém slunečném dnu, příjemné osvěžení. Počasí v tomto kraji je sušší a teplejší než ve středu Evropy. Přesto i tady vás na cestách může překvapit nenadálý déšť. Který ale nikdy netrvá dlouho. Výlety vedou částečně v zalesněném podhůří, anebo po rovině kolem řeky Tiszy.
Koupání v termálních lázních
• První výlet na kole povede silničkou do lázeňského místa Lillafüred, které leží na břehu tajemného jezera Hámori-tó. Odpoledne budou mít všichni cyklisté možnost prvního vykoupání v jeskynních termálních lázních Miskolc-Taplolca. Bazény s teplou vodou jsou ukryty přímo v nitru jeskyně. Která vytváří nádhernou atmosféru.
• Druhý výlet na kole je naplánován podél řeky Tiszy. S cílem navštívit vinařskou oblast a známé městečko Tokaj. Proslavené svým tokajským vínem, které je možné nejen ochutnat, ale i zakoupit. V nabídce tu je i maďarská specialita – rybí polévka halaszlé. Večerní koupel je možná v blízkém termálním bazénu.
• Třetí výlet na kole je naplánován s podporou autobusu. Cílem je starobylé lázeňské město Eger, které už z dálky vítá své návštěvníky štíhlým minaretem a opevněným hradem. Eger proslul v boji s Turky. Nedaleko města jsou termální lázně Zsóryfürdo s kruhovým bazénem, do kterých vede cyklistická stezka.
Dovolená na kolech
• Čtvrtý výlet na kole vede přes hluboké bukové lesy pohoří Bükk. Do oblíbeného výletního místa Szillvásvárad. S romantickým údolím Szalajka-vólgy, ve kterém je množství vodopádů a kaskád. Které přinesou příjemné osvěžení.
Zbytek pobytu si volí každý účastník podle svých představ. V termálních lázních se dá příjemně strávit celý den a dopřát si tak pohodu a odpočinek.