Potřeba půjčky


Neznalý života a jeho zádrhelů se rozběhne za kamarády potažmo kolegy a žebroní tam. Ostuda je to náramná a výsledek se rovná několika dvacetikorunám na pivo v restauraci. Malé, pochopitelně a ani to se asi za dvaceti kačku nedá pořídit. Takže si člověk neznalý zakoupí nějaké lahváče a doma pak u jejich pití přemýšlí, proč je to tak k ničemu.

peníze

Druhý den pak nakráčí do banky, kde doufá potřebnou částku sehnat. Je mile překvapen přijetím a jednáním zaměstnance. Tohle je to, co hledal. Zde mu půjčí a ještě poděkují. A tak se začne papírování a shánění podkladů a jak se zdá, nebude to mít konec. Ale ten to má a velmi rychlý. Při další návštěvě se usmívající úředník zmíní o nedůvěryhodnosti a pak plácne něco o registrech, aniž klient tuší, co to vlastně je. Už dávno pradávno zapomněl na nesplacený paušál za měsíc na telefon. Mezitím změnil jak adresu, tak operátora. A nyní je před problémem, kterýžto sluje registr dlužníků a klient by nejraději nasládlého úředníka něčím praštil. Jenže to už by mohl také skončit v železech a později na policejní stanici. Odtud by se ocitl v cele předběžného zadržení a dále se nebudeme dohadovat, kde by skončil úplně, ale vrátíme se poctivě k problému půjčky a registrů.

Do nich se může podívat každý občan, ale stojí to dvě stokoruny. Tím sice člověk nic nevyřeší, protože sám odstranit záznam nemůže, ale ví, že návštěvy bank jsou naprosto zbytečné, protože do registrů nahlíží každá. Jednak je to její obrana a jednak jí to snad i určuje zákon.

bankovky a mince

Není však třeba házet žito do flinty, nebo obráceně, ale je třeba zkusit nějakou jinou cestu. Že nevíte jakou. No, to nevadí, zde se to dočtete, a to zcela zadarmo. Existuje totiž nebankovní hypotéka bez registru, kde se tento zase tak moc nebere v potaz, protože to není potřeba. Zde se postupuje trochu jinak a snad není klienta, který by peníze nedostal. Zkuste to.