Jak poznat špatnou restauraci?


Restaurace OnlineChlap.cz mohou být různé. Ať už jdete do tradiční české či do nějaké exotiky, vždycky se najde taková ta jedna restaurace, u které se i po letech divíte, že vůbec stále existuje. Vypíchli jsme pro vás z několikero desítek recenzí ty největší „prohřešky“, kterých se špatné restaurace dopouštějí.restaurace na ulici s možností posezení venku.jpg

  1. Restaurace nemá uvedené ceny na on-line menu ani v menu, zaskočí vás cena, jakmile dojde na zaplacení, mnohdy i neúměrně přestřelená.
  2. Obsluha není zrovna přívětivá, buďto je drzá nebo urážlivá, někdy zachází se zákazníkem, jako s nutným zlem. Obsluha je někdy nedůtklivá či na zákazníka protivná. Nejčastěji se to stává u brigádníků (studentů), kteří například nemají ještě nějaké zažité chování.
  3. Jídlo je nechutné, nevábné či zkažené. Mnohdy se jedná o jídla z menu, nikoliv obědová, ty se vaří čerstvě na každý den. Přesolené anebo naopak málo solené byly nejčastější připomínky. Někteří kuchaři zkrátka svoje vlastní jídla nezkoušejí.
  4. Ošklivé prostory, vrzající židle a vrtkavé stoly jsou něco, co dokáže zkazit první dojem na restauraci. Byť tam mohou vařit dobře, pokud to vypadá jak nějaký válečný šenk, tak tam pravděpodobně moc lidí nezůstane.
  5. Špinavé příbory, sklenice nebo talíře jsou jasným signálem, že tohle zkrátka ne. Někdo by si řekl, že to přežije, to není hrůza, ale je třeba si uvědomit, že v restauraci necháváte těžce vydřené peníze, a když už, tak chcete pořádný servis a špinavé příbory či sklenice do toho prostě nepatří.
  6. Malé porce mohou být problémem tehdy, pokud nejdete někde do vybrané restaurace, ale do klasické restauračky na kraji města, kde očekáváte plný talíř a oni vám přinesou 100g kuřecího a ještě se na vás dívají jako na nevděčníka.

Pojídání jídla v restauraci.jpg
A jedná se opravdu pouze o výběr, stížností určitě dokážete vymyslet mnohem více, pokud si představíte podnik, kam jste omylem zabloudili třeba na dovolené. Určitě si vždycky dobře rozmyslete, jestli v takovém lokálu necháte těžce vydřené peníze nebo ne.