Co neopomínat při péči o krásný úsměv?


Významná část populace je nespokojena se svými zuby a stydí se projevit sebemenší známky radosti, tedy ukázat úsměv. Jejich tvar je ovlivnitelný poměrně těžko, nicméně udržování zdravého stavu závisí na každodenní starostlivosti. Nač se tedy zaměřit?
 
PEČLIVOST
V první řadě provádějte všechny úkony řádně. Flákání a nepozorné mytí jejich povrchu může zapříčinit rychlé kažení a poměrně nepříznivou barvu. Správná důkladnost při naprosto všech prováděných hygienických procesech je polovinou úspěchu.
 kartáček a pasta
ZUBNÍ NIT
Známá a podceňovaná varianta – zubní nit – není natolik využívaná, jak by zřejmě měla. Z prostorů, kam ani zubní kartáček nepronikne, likviduje pozůstatky obědů a malých svačinek, ale také zastává funkci očištění samotného zubu. Při správném zacházení dovede předejít kazům a dalším problémům.
 
ÚSTNÍ VODA
Bohužel ústní vodu nelze označit za finančně nejpřístupnější možnost, nicméně schopnost plnit svůj úkol jí odepřít rozhodně nejde. V první řadě odstraní zbytek nečistot z jídla, poté eliminuje značné procento zubního plaku. Mimo jiné bojuje také proti nežádoucím bakteriím a parazitům v ústní dutině.
 
ČIŠTĚNÍ MEZIZUBNÍCH PROSTORŮ
K poměrně čerstvě zavedeným vymoženostem patří například mezizubní kartáčky, které lehce zajistí neposkvrněnost ploch, kam se obyčejné vybavení nedostane. Doporučují se však především pro lidi s většími mezerami mezi jednotlivými stoličkami pro nepoškození dásní.
 zuby a úsměv
VOLBA SPRÁVNÉHO KARTÁČKU
Každému jedinci vyhovuje odlišná technika. Základní výbavou je právě zubní kartáček, proto by se jeho ideální a pasující obměna neměla podceňovat. Vybírat si lze z tvrdých i měkkých štětinek, všemožných křiklavých i pochmurných barev, zaoblených i špičatých tvarů atd. Stačí si jen zvolit nejpřijatelnější z uvedeného.
 
Jestliže Vám záleží na zdraví a vzhledu Vašich zubů, nezanedbávejte žádný z výše uvedených kroků. Jedině tak budou i nadále dle Vašich představ.