Bazénové doplňky, které zpříjemní koupání


Bazénové doplňky to jsou věci, které nám dokáží zpříjemnit pobyt ve vodě, ale také nezbytnosti, bez kterých se údržba bazénu neobejde. Některé doplňky jsou ale také důležité z hlediska bezpečnosti nebo zdravotní nezávadnosti vody. Jaké doplňky a příslušenství by tedy nemělo při péče o bazén chybět a jak ho ochránit v případě, kdy máme doma děti?

děti v bazénu

Pokud máte v domácnosti malé děti, základním faktorem bude hlavně bezpečnost. K bazénu se dají dokoupit nejrůznější bezpečnostní prvky, které zamezí přístupu dětí k blízkosti vody. Povrch v blízkosti bazénu by měl mít ideálně protiskluzovou ochranu. Schůdky do bazénu zase ergonomické rukojeti, které zamezí případnému sklouznutí ruky. V blízkosti bazénu mohou být i pěnové desky, nafukovací rukávky nebo kruh, který mohou dle libosti děti využívat. Nemusíme vás ale upozorňovat, že menší děti by se neměli nikdy koupat bez dozoru dospělé osoby. I se sebelepšími ochrannými prvky, může dojít k nehodě.

Bazénové plachty, které ochrání vodu i děti

Bazénová voda se chrání proti znečištění krycí plachtou, která spolehlivě ochrání bazén před nečistotami nebo deštěm. Tyto krycí plachty váš rodinný rozpočet jistě nepoloží, pořídit se dají velmi lacino. Poté máme ještě plachty bezpečnostní, jejíchž úkolem je starat se o bezpečí v neprostřední blízkosti bazénu. Spolehlivě zabrání pádu do vody dětem, seniorům nebo domácím mazlíčkům. Nemusíte se bát, plachta má velmi vysokou únosnost a bez problému zvládne udržet i dospělého člověka.

Teplejší voda v bazénu? Pomoci může solární plachta

Solární plachta na bazén https://www.chlorito.cz/solarni-plachty je takový malý zázrak, který chrání teplou vodu v bazénu za chladivých nocí, za slunečného počasí jí ohřívá a zabraňuje znečištění vody.

čistá voda

S bazénovou chemií opatrně, hlavně v případě, kdy se v bazénu koupou i děti. Dětská pokožka je velmi náchylná a chlorovaná voda by jí mohla zbytečně podráždit.