Aplikace, které na cestách prostě potřebujete


Během cestování často ztrácíme čas hledáním a zjišťováním. Nestihneme vidět a zažít všechno, co město nabízí. Proto existují aplikace, díky kterým máte všechno pohromadě v telefonu a navíc ušetříte opravdu hodně místa v batohu.
plánování trasy
TRIPADVISOR
Jak už samotný název aplikace napovídá, jde o rádce na cestách. Ať hledáte ověřenou restauraci, levný a útulný hotel, nebo nepříliš známou památku, na TripAdvisor je spoleh. Aplikace obsahuje nespočet recenzí od cestovatelů a fotografie každého místa. Nastavit lze velmi přesná lokalita, díky čemuž uvidíte i žebříčky nejlepších míst v okolí. Pokud nemáte na cestách jistotu připojení, vše si nachystáte doma a pak už se jen pohybujete offline podle mapy. 
BOOKING
Aplikace Booking.com neuvěřitelně šetří čas během vybírání ubytování. Na jednom místě máte nabídku hotelů, penzionů a hostelů nejen v zahraničí, ale i v České republice. Klíčová je velká škála filtrů, jako snídaně, parkování, vzdálenost od centra nebo Wi- Fi. Součástí jsou většinou i recenze předchozích ubytovaných. Přes aplikaci si ubytování i rezervujete, není třeba navštěvovat web hotelu.
Třešničkou na dortu, díky které si Booking.com získal na oblíbenosti, je průvodce městem, kterého dostanete po rezervaci pokoje. Je velmi podrobný a funguje i offline. Nabízí nejbližší restaurace, tipy na málo navštěvovaná místa nebo dopravu z letiště, převodníky měny, a dokonce předpověď počasí. Booking.com je ideální v případě, že sháníte nocleh ze dne na den.
světové propojení
MOOVIT
Pohybovat se v zahraničí po absolutně neznámém městě veřejnou dopravou se může stát velmi stresovou situací. Proto existuje aplikace Moovit. Vyhledává nejlepší a nejrychlejší trasu MHD. Ani nemusíte znát název zastávky. Stačí zadat adresu na které stojíte a na kterou jedete, aplikace už se o zbytek postará. Zahrnuje všechny typy dopravních prostředků a podle vašich preferencí složí nejideálnější cestu.
Velkou výhodou jsou i mapy tamních dopravních podniků a upozornění, jež podnik vydává. Tedy všechny výluky či přemístěné zastávky. Moovit je dostupný pro desítky zemí. Bohužel obsahuje většinou jen hlavní a opravdu velká města. Budoucnost je ale optimistická. Vývojáři tvrdí, že každý den se do aplikace doplní jedno město.