Zařizujeme koupelnuKoupelna je prostor sloužící převážně k hygienickým účelům.Je to prostor, který navštívíme několikrát denně, ať už při čištění zubů, umývání rukou nebo při sprchování. V současné době je však stále více považována jako místo určené také k relaxaci. Proto klademe větší nároky na její útulnost.
Jestliže chceme rekonstruovat či nově zařizovat koupelnu, prvním a také asi nejtěžším úkolem bude plánování. Například v bytech jsou koupelny velice malé, proto mnohdy velice omezují naše možnosti. I přesto, že bychom si rádi dopřáli něco lepšího, musíme se prostě spokojit s tím, jak to do malého prostoru vleze. V domečku jsou koupelny většinou docela velké, zde se tedy můžeme více vyřádit.
koupelna v příjemné tyrkysové
Pokud budete uvažovat o prostoru, určitě je vhodné, když zachováte zvlášť toaletu a zvlášť koupelnu. Mnohdy se právě kvůli nedostatku prostoru tyto dvě místnosti spojují. Není to ale příliš vhodné, velice často se potom stává, že některý člen rodiny potřebuje nutně na záchod a druhý člen rodiny se právě sprchuje. No, a jestliže máme jenom jednu koupelnu, nastává problém.

Další věc, která se velice často řeší, je volba mezi sprchovým koutem a vanou. Opět to ale z velké části závisí na velikosti koupelny. Do menších koupelen volíme z důvodu nedostatku místa spíše sprchový kout. Pokud nás tíží tento problém, a i přesto, že bychom chtěli spíše vanu, musíme zvolit sprchový kout, lze vybrat variantu s vyšší spodní vaničkou. Její výhodou je to, že se zde ,,vykoupou“ alespoň děti. Ve velkých koupelnách však může být i obojí – tedy vana i koupelna. Ze zdravotního hlediska je vhodnější sprchování, nečistota se odplavuje ihned do odpadu a nejsme v ní naložení. Z relaxačního hlediska je ale lepší vana. Není nic lepšího, než se po náročném a těžkém dni naložit do vany a pořádně si odpočinout.
jednoduchá a přitom elegantní koupelna
Celkový design koupelny by měl ladit s celým bytem,aby to vypadalo dobře. Pokud tedy máte spíše moderní bydlení, měli byste do moderny volit i koupelnu… Barvy jsou v dnešní době také neomezené. Obklady najdete v mnoha barvách, ať už jemných či pastelových, mohou být ale i různě nazdobené. Mozaika je také stále in. Bílou a krémovou ale stále nic nezkazíte. Výhodou těchto barev je také to, že je potom můžete různě kombinovat s různými doplňky. Pokud máte třeba děti, není problém zvolit různobarevné doplňky – barevné ručníky, puntíkovaný sprchový závěs, barevné koberečky, barevné obrázky… Nebo můžete zvolit jednu barvu, do které sladíte veškeré doplňky. Koupelna bude díky bílým či krémových kachličkám opticky větší, díky barevným doplňkům hezčí a útulnější.