Proti nárazové helmy

Ať už jste názoru jakéhokoliv tato metoda není úplně vhodná pro Vaše ratolesti. Z jednoho základního principu. Pokud si zodpovíme společně otázku, čím se lidé učí, bude to více než zřejmé proč. Všichni se učíme nové věci v průběhu celého života. Neučíme se z věcí, kterým jsme uměli předcházet nevědomě. Nicméně z chyb, které jsme opakovali, dokud jsme se nepoučili. Tyto helmy se zpravidla nedoporučují už jenom pro to, že bráníte základnímu vývoji a poznávání. Které mohou mít za důsledek špatnou odolnost vůči stresu, a to zejména v dospívání. Tyto jedinci pak mohou následně trpět v pubertálním věku až dospělosti depresemi.
Děti rybaření.

Opravdu připravujete dítě na život?

Neustále bráníte dítěti, aby zjišťovali i věci, které nejsou zcela bezpečné? Snažíte se vyvarovat i tomu nejmenšímu škrábanci, nedej bože, aby mělo bouli? Pak zpozorněte. Vy určitě nepřipravujete dítě na jeho budoucí život, nýbrž jen připravujete cestu pro dítě. To je celkem nežádoucí. Každý se má naučit, že v životě jsou i věci nebezpečné, nemilé. Samozřejmě, že nenecháte dítě sáhnout s drátem do zásuvky, ale pár boulí mu nijak neuškodí. Může si tím uvědomit, že je dobré dát před pádem ruce dopředu. Tím, že se bude bránit v tomto směru se může způsobit problém, že dítě se nenaučí tomuto reflexu. Pak když už mu helmu přestanete dávat, tak se otluče nicméně více. Bude to pro něj více stresující než pro takhle malé dítě, které to za chvíli zapomene. Určitá část této zkušenosti zůstane v mozku, tu využije proto aby už nepadalo. Bude si dávat více pozor.
Děti na silnici.

Postupný stres je výhodnější cesta

Pokud svého syna či dceru budete zatěžovat systematicky nebude tím trpět. Pokud spadne dvakrát za den je to v pořádku. Záleží také na velikosti pádu. Pokud v jeden den utrpí veliký, traumatický pád snažte se ho hlídat, ať je to ten jediný za ten den. Před pádem ho máte chránit vy, nikoliv žádná helma pro líné, nezodpovědné matky. Zkuste při každém pádu dítěti vysvětlit, co se vlastně stalo. Nekřičte nejančete, pokud nezačne brečet usmějte se a řekněte, že je to v pořádku. Platí i zde zlaté pravidlo – všeho s mírou.
Pamatujte, že život dá Vašemu dítěti mnohem větší rány, než polička v kuchyni!