Příprava jídel je to nejlepší, co může být

Pokud máte obavy z toho, že nežijete zrovna zdravě, může to mít několik příčin. Ta nejčastější příčina je, že lidé neumí vařit, proto jsou odkázáni na to, co je k dostání jinde než v jejich vlastní kuchyni. Často tak přijdeme na to, že jíme naprosté blafy, aniž bychom se alespoň pokusili o změnu. Vždyť existuje tolik možností, jak se stravovat a jak si doma připravovat jídlo. Nemusí to být vždycky maso a jenom maso, to může být celá řada jiných věcí.

cheese-platter-6153716_640

My si dnes povíme o důležitosti pokrmů – zdravá hotová jídla, která jsou často podceňována. Lidé to řeší stupidními výmysly, za které akorát utrácejí peníze, protože nejsou schopni pochopit, že ekonomicky a zdravotně je mnohem lepší, pokud si zdravá jídla připravíte sami. A těch receptů a chutí je tolik, že byste museli žít celou věčnost, abyste je všechny vyzkoušeli. Příprava jídel trvá a zabírá čas, ne vždycky na něj má člověk chuť a je v pořádku, když vynecháte. Není třeba lámat něco přes koleno. Stále musí být chvíle, kdy si objednáte pizzu nebo si zajdete na hranolky, to je naprosto v pořádku. Ale nemůžete takový životní styl chtít každý den, každý týden nebo i každý měsíc. A to je velká rána pro naše konzumem zkažené mysli. Jsme tak navyklí na to, že máme konstantně přísun našich oblíbených fast-foodů a potraivn, že jsme zapomněli, co je normální jídlo a považujeme za normální jídla sváteční, která se například v minulosti jedla jenom a pouze o neděli nebo třeba jenom jednou za měsíc. Dneska si chce dát každý řízek nebo klobásku, ale to jsou prosím pěkně drahé věci, vykoupené mnoha problémy. Zároveň to není žádná sláva pro vaše zdraví si dávat řízek co ob den.

meal-1307604_640

Pakliže chcete začít žít zdravě, naučte se sami vařit – to je krok první.

Poté se naučte, že nejsou jenom rýže a brambory a těstoviny a tři druhy omáček a maso – krok druhý.

Pak se naučte dělat i jiné pokrmy, které jsou naprosto základní, ale chutné, například dobře udělaná hrachová kaše nebo i jáhly na sto způsobů – krok třetí.

Revidujte to, jak přemýšlíte o jídle – krok stálý a opakující se.

A pak můžete říci, že vás zajímá zdraví v pravém slova smyslu.