Když stavět, tak ze dřeva!


Dřevo je nejlepší stavební materiál. Takže pokud se chystáte na nějakou stavbu, ať už venku anebo v interiéru domu či bytu, vsaďte právě na něj, rozhodně se vám to vyplatí!
To, co většinu lidí zajímá na prvním místě, je jistě cena materiálu. A ta je v tomto případě široce dostupná, tím spíše, pokud jde o domácí dřeviny, a především jehličnany. Dřevo můžeme jednoduše rozdělit na tvrdé a měkké – to tvrdé je mnohem dražší. Měkké zastupují především jehličnany a na trhu je dobře dostupná borovice a smrk, ze kterých se zhotovuje ledasco, a samozřejmě i nábytek. I když je toto dřevo měkčí, zásadně vám to v ničem vadit nemusí, pouze je třeba počítat s tím, že na něm mohou do budoucna vzniknout rýhy, které utrpí hrubým zacházením mnohem snáz, než tvrdá dřeva. Pokud si vystačíte s měkkými dřevy, můžete na tom výrazně ušetřit, ať už máte zájem o palubky, nábytek, anebo terasová prkna.nářadí, kutil
Druhá věc je, že dřevo je materiál, který je velice snadno opracovatelný. Nepotřebujete k tomu žádné speciální drahé nástroje, ale pouze dobře dostupné nářadí, které vás nemusí stát celé jmění.
Proto si se dřevem dobře poradí nejen profesionální řemeslníci, ale také amatéři a domácí kutilové.
Jestliže máte chuť svůj domov vylepšit něčím pěkným a užitečným, zkuste si například vyrobit terasu. Ta dnes nesmí chybět u žádného domu se zahradou, a jistě se bude hodit i vám. A když ji zhotovíte ze dřeva, půjde to raz dva, a rozhodně to váš domácí rozpočet na lopatky nepoloží.dřevo, prkna
V každém případě si dejte dobrý pozor na výběr kvalitního materiálu. Exotické dřeviny jsou sice moderní, nicméně zdejší klimatické podmínky jejich trvanlivosti vůbec nepřejí. Tato dřeva vyrůstala v oblastech s teplým, vlhkým klimatem a naše suché léto a zimní mrazy způsobují kroucení a praskání takových prken. Mnohem lepší, a zároveň levnější volbou jsou evropské dřeviny.